Más szemszögből a gyógyulásért folytatott küzdelemről

Gyógyulás - másképp

Gyógyulás - másképp

Miért ne állítsuk át többé az órát?!

Más szemszögből az óraátállításról

2024. november 15. - Bea blogol

Minden ősszel hallgathatjuk az emberek panaszkodását az óraátállítás miatt. Ismerek olyanokat, akik krónikus betegséggel élnek. Náluk az őszi óraátállítás soron kívül okozhat rosszullétet. Szerintem is szüntessék meg!
De akkor mi a megoldás? Egész évben a téli vagy inkább a nyári időszámítás szerint éljük az életünket?
(Persze a közép-európai országokhoz is kell alkalmazkodnia az óránknak!)
Télen áll 12 órakor zeniten a nap, az a valós idő. Ha nyáron is a téli időszámítás marad érvényben, akkor itt Magyarországon nyáron is korábban megy le a nap, de az mindegy. Hiszen amúgy is sokáig marad világos. Viszont a leghosszabb napokon hajnali 2-3 óra között kel fel. Tehát alaposan be kellene sötétíteni az ablakokat hajnalban, ha aludni akarunk.
Ha télen a nyári időszámítás szerint éljük az életünket, akkor a legsötétebb napokon reggel 8-kor még sötét lesz. A világ néhány országában kipróbálták ezt a sok őszi panaszkodás hatására. Alig pár évig éltek így. Olyan súlyos egészségügyi következményei voltak annak, hogy az emberek túlnyomó részének órákkal napkelte előtt kellett felkelniük.
Engem is megvisel az őszi óraátállítás. A tavaszinak örülni szoktam.
Vagy továbbra is állítgassuk ősszel és tavasszal az óráinkat? Akkor télen és nyáron is a legkedvezőbb lesz a napkelte és a napnyugta időpontja. Viszont akkor bele kell törődnünk abba, hogy ősszel egyik napról a másikra sokkal korábban fog sötétedni, ami kellemetlenül érint minket.
Úgyhogy gondoljuk meg, mit akarunk! Mind a három verziónak van ára.
Melyik a legjobb nekünk?

pocket-watch-2569573_640.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://gyogyulolelek.blog.hu/api/trackback/id/tr5218731484

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása